Bohumil Šuhaj – lídr naší kandidátky

Člověk nemusí být nutně učitelem zeměpisu, aby při pohledu na současný tvar Jihočeského kraje pochopil, že Dačicko je pouze nelogickým přílepkem tohoto administrativního celku. Nepatří k němu ani fyzickogeograficky, ani historicky. To se samozřejmě negativně odráží v mnoha ohledech např. v neexistujícím přímém napojení na jihočeskou železniční síť, dojezdovou vzdálenost do krajského města a další faktory, které zmiňují ve svém profilu další naši kandidáti. Za nejpalčivější problém samotných Dačic považuji neexistenci silničního obchvatu města, o jehož vybudování se mluví již desítky let. Stejně tak chybí skutečně kvalitní silniční napojení Dačicka na rychlostní silniční síť. Současné silnice II. a III. třídy, které jako jediné protínají dačický region, jsou pro současnou dopravu nevyhovující, pro těžkou dopravu dokonce až nebezpečné. Druhým velkým problémem Dačicka je dostupnost zdravotnické péče. Honosný název Nemocnice Dačice je v současnosti v podstatě jen nadneseným pojmenováním pro polikliniku a rehabilitační centrum, sice s výbornou pověstí, ale to je pro místní pouze slabou náplastí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A proč jsem se rozhodl stát členem strany Moravané? Nebylo to rozhodně z důvodů touhy po politické kariéře, ale pouze a jen z přesvědčení. Kandidatura nás Moravanů ve volbách v Jihočeském kraji může působit sama o sobě podivně, ale právě na absurdnost zařazení našeho moravského území k Čechám chceme tímto upozornit.

 

Říká naše „jednička“ na kandidátní listině pro volby do zastupitelstva Jihočeského kraje – Mgr. Bohumil Šuhaj. Je absolventem Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí na Labem (obor Učitelství pro SŠ – Německý jazyk/Geografie). Od roku 2006 vyučuje na Základní škole Boženy Němcové v Dačicích, kde se svou rodinou také bydlí.

20160819_102933

Členem strany Moravané je od roku 2008 a v současné době i místopředsedou oblastní organizace v Dačicích. Mezi své záliby uvádí na 1. místě rodinu (včetně dvouletého syna), sport a cestování.

 

Autor: Milan Točík

Sdílet na

1 komentář

  1. Dobrý den,

    Dačicko nikdy k Čechám zařazeno nebylo. Čechy přestaly existovat jako správní celek ve stejný den, co země Moravskoslezská a nikdy nebyly obnoveny, tudíž ani nemohlo dojít ke stanovení nových hranic Čech. Pište pro příště „…bylo podřízeno správnímu centru v Čechách“. Děkuji.

    S pozdravem
    Jiří Vaňáček, Brno-Židenice, Zemské hlavní město Brno, Morava

Komentovat