Cesta do pekel…

Lidovecký starosta Dačic, Ing. Karel Macků, napsal: „Cesta do pekel je totiž dlážděna dobrými úmysly a všichni si musíme dát velký pozor, abychom místo konání dobra nezačali dobro páchat.“ Věta je součástí obsáhlejšího textu, který autor adresoval voličům KDÚ-ČSL před krajskými volbami. Pro lidi znalé současné situace ve městě sdělení smutně legračního obsahu.

Uvědomuje si vůbec zmíněný muž, že on sám se stal oním „pachatelem dobra“? A je takové spáchané „dobro“, kterého se dopustil konkrétně přímo v Dačicích, ještě dobrem? Není to už zlo? A nebo se držel pouze hesla, že řeči se vedou a voda teče, případně byl tak neopatrný a nedal si pozor, jak sám radil ostatním? Podle všeho zvolil svým chováním a jednáním cestu do pekel dlážděnou „dobrými úmysly“, jimiž zasáhl přímo do srdce velkou část místní veřejnosti, samozřejmě zejména příslušníků rodin starých rodů, které jsou již i po několik století zakořeněny v Dačicích. Zastyděl se někde v hloubi svého nitra? A nebo se naopak domnívá, že nemilosrdné zničení Kancnýřova sadu betonem a dlažbou i s pietním místem mu projde bez toho, aby se za svůj čin musel omluvit a napravit jej? Opět spoléhá na to, že se hromadně projeví lidská lhostejnost a přizpůsobivost, která rozhodne v jeho prospěch? Otazníky se to tu jenom hemží.

DSCF5378

Dokonalou líhní takových otazníků bývá prostředí, které se snaží ovládat nevypočitatelný jedinec, kde se mlží a zamlčuje, vymýšlejí se způsoby, jak obejít názory druhých, kladný výsledek práce je označován za nebetyčný úspěch, chyby se za každou cenu tutlají, lidé, kteří na ně hlasitě upozorní, jsou zařazení mezi zlé odpůrce a pro vyvolání celkového dojmu pohody se vše lakuje růžovou barvou.

DSCF5356

Takové otazníky nad podivnostmi je třeba vytáhnout ze své potemnělé skrýše a před veřejností řádně provětrat. Proto se v neděli sešel výbor dačické organizace politické strany Moravané se zastupitelem Mgr. Milanem Točíkem, který je zároveň členem finanční komise a zastupitelem Jiřím Albrechtem mladším, který je zase členem komise kontrolní. A bylo nad čím se zamýšlet a co projednávat. Není náhodou, že ke schůzce došlo před konáním zastupitelstva města, které se koná 14. prosince 2016. Právě na toto jednání zastupitelstva (začátek v 17:00) si dovolujeme pozvat nejen naše příznivce a sympatizanty.

Výbor OO politické strany Moravané v Dačicích

Autor: Jiří Albrecht

Sdílet na

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>