Na naši adresu došla naléhavá prosba o pomoc

Milí přátelé, kamarádi, známí, kolegové, milí všichni,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Bratr mého muže a můj někdejší kolega z obchodky v Blansku Libor Mašát onemocněl amyotrofickou laterální sklerózou, což znamená postupnou úplnou paralýzu těla při zachování mentálních schopností (http://cs.wikipedia.org/…kler%C3%B3za). V poslední době se o této nemoci hodně mluví, především v souvislosti s tzv. kbelíkovou výzvou (ice bucket challenge http://www.youtube.com/results?…). Slyšeli jste o tom, ne? Známé osobnosti z celého světa se polévají studenou vodou a přispívají na výzkum nemoci, o které se neví, jak vzniká, jak se léčí, a kterou nelze přežít. Stephen Hawking s tím teda žije už padesát let, což je mimořádné (http://cs.wikipedia.org/…phen_Hawking). Obvyklá prognóza délky života je 3–5 let od stanovení diagnózy.

Nicméně Libor má možnost vstoupit do programu experimentální léčby ALS kmenovými buňkami, což je projekt prof. Evy Sykové z Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR. Léčba kmenovými buňkami může průběh nemoci výrazně zpomalit. Jeden léčebný cyklus stojí ovšem 150.000,–. Potřeba jsou tři. A čas je nepřítel.

Je to fakt průšvih, takže zkoušíme, co se dá. Proto si dovoluji Vás takto osobně oslovit. Pokud můžete Liborovi přispět jakoukoli částkou na léčbu kmenovými buňkami, pošlete ji na účet číslo 107–8138960297/0100. Pokud máte dobrou zkušenost s nějakou nadací či Vás napadne nějaký možný dárce, sponzor, donátor (třeba firma, ve které pracujete?), dejte mi tip. Jakékoli otázky Vám ráda zodpovím.

Tož dík.

Petra Mašátová, masatovapetra@gmail.com

P. S. Informace o veřejné sbírce, kterou pro Libora vyhlásilo město Rájec-Jestřebí, i s číslem již zmiňovaného účtu je k dispozici také ve formátu pdf. [Pomoc Liboru Mašátovi]

 

Autor: Milan Točík

Sdílet na

1 komentář

  1. Paní Mašátová, sice málem, ale pomůžeme. Jsme přece Moravané a Mašátovi žili v Kostelním Vydří u Dačic. A děkujeme této politické straně, že Vám pomáhá.

Komentovat