Světélko ve stínu košatícího se „bludoplodníku“

Na internetu se dozvíte ledacos. Třeba to, že Dačice leží na samé hranici Čech a Moravy, že kostka cukru vznikla v jižních Čechách a má dokonce svůj pomník v jihočeských Dačicích, že řeka Moravská Dyje protéká překrásnou jihočeskou krajinou, že Motel Dačice je situován na jihozápadním konci jihočeských Dačic, že na Dačicku jsou krásné jihočeské rybníky, že sběratel moravských pohádek a pověstí Matěj Mikšíček z Toužína u Dačic je jihočeskou osobností (ten Moravan tělem i duší by se divil), že se konaly Globe Games v jihočeském městě Dačice, že výroba plnicích per byla zahájena roku 1940 v jihočeských Dačicích (blbost s hvězdičkou) a další podobné perly a perličky, velmi vhodné pro ozdobení koruny neochvějně vládnoucího a nestárnoucího krále Blba Nezdolného.
A v té šeré houštině bludů náhle světélko… Na stránkách OŘ PČR Jindřichův Hradec se mimo jiné dočteme: „Okres Jindřichův Hradec nerespektuje zemskou hranici Čech a Moravy. Zatímco převážná část okresu leží v Čechách, jeho východní část v okolí Dačic je součástí Moravy.
K 1.1. 2007 zde žilo v 78 českých obcích 68 838 obyvatel, v 24 moravských obcích 18 200 obyvatel. Čtyři obce s 5 599 obyvateli pak leží po obou stranách zemské hranice (Kunžak, Strmilov, Studená, Zahrádky)“.
Tak přece jenom dobrá zpráva…, v obklíčení všech těch slaboduchých výplodů a nejapných nesmyslů je příjemné vědět, že alespoň ta naše policie nelže a že se na dvoře policejního ředitelství nerozrůstá „bludoplodník“, jinde s velkou láskou opečovávaný. A za to si zaslouží poděkování.

Jiří Albrecht

Autor: Jiří Albrecht

Sdílet na

Komentovat