Dačická mládež žila sportem i o svátcích

V sobotu 27. 12. a v neděli 28. 12. proběhly v Dačicích dva významné sportovní turnaje. Nejprve v sobotu „Vánoční florbalový turnaj“ určený pro profesionály a amatéry, kterého se zúčastnilo celkem 16 týmů (zájem byl výrazně větší, ale z kapacitních důvodů mohlo hrát v každé kategorii nejvýše 8 týmů).  V neděli poté prohěhl za účasti deseti týmů futsalový „Sistemo Cup“.

Vánoční florbalový turnaj
Sobotní florbalový turnaj byl po celý den (začátek turnaje byl v 7:30 hod. a konec ve 21:30 hod.) velice zajímavý. Profesionálové předváděli velice kvalitní florbal a není ani divu, když se v jednotlivých týmech objevilo více než 20 hráčů se zkušenostmi z extraligy mužů nebo juniorů. V amatérských týmech zase převládlo nadšení a chuť sportovat. Díky kategorii amatérů jsem se mohl do turnaje zapojit aktivně jako brankář týmu Beseďáků složeného z dačických  florbalistek a volfířovských futsalistů. Letos se nám poprvé podařilo postoupit ze skupiny do semifinále a získat celkové třetí místo. V závěru turnaje prokázali organizátoři i svou úctu ke stáří, protože moje ocenění nejlepším brankářem mezi amatéry je s jistotou spíše ocenění pro nejstaršího brankáře, i když některými zákroky jsem překvapil i sám sebe :)

Beseďáci - 3. místo v amatérech

Beseďáci – 3. místo v amatérech

S předsedou florbalové oddílu Pavlem Gellnerem

Sistemo Cup
Již 9 hodin po skončení florbalového turnaje začal turnaj futsalový, 10 týmů se utkalo ve dvou pětičlenných skupinách každý s každým a 4 nejlepší týmy z každé skupiny postoupily do čtvrtfinále. Turnaj měl opět vysokou sportovní úroveň a zároveň byl velice vyrovnaný. Vítězné pořádající FK Sistemo mohlo klidně vypadnout již ve čtvrtfinále s týmem Třebětic, ze kterého postoupilo až na penalty. Ve své cestě za vítězstvím pak Sistemo dokázalo oplatit prohry vítězům minulých ročníků. V semifinále porazili Close to Zerou z Jihlavy, vítěze prvního ročníku, a ve finále Absolut Team České Budějovice, vítěze druhého ročníku. I na futsalovém turnaji mohli diváci vidět opravdové fotbalové hvězdy. Určitě největší zájem fanoušků budil Jan Kopic, záložník prvoligového FK Baumit Jablonec, hrající v týmu Close to Zerou, ve kterém bylo i několik hráčů z prvoligové Vysočiny Jihlava.

FK Sistemo Volfířov s cenou pro vítěze

Adam Točík (TJ Centropen Dačice) a Jan Kopic (FK Baumit Jablonec)

Oba turnaje by nemohly proběhnout bez nadšených organizátorů obou turnajů, kterým patří největší poděkování. Poděkování zaslouží i všichni hráči a také diváci, kteří přišli, i když pro ně v dačické městské tělocvičně není vyhrazen žádný prostor, tribuna prostě chybí.

P. S. Po oba dva dny panoval čilý ruch také na kuželně, Dačice prožily opravdu sportovní sváteční víkend.

Autor: Milan Točík